Titulní strana arrow TEPLO arrow Komínové systémy
Komínové systémy Tisk E-mail

 

KOMÍNOVÝ SYSTÉM CIKO®


Tyto komíny realizujeme na našich stavbách, ale také je volně prodáváme i stavíme.

Ke každé střeše neodmyslitelně patří komín, který svým architektonickým řešením dotváří obraz celého domu. Nejhorší variantou jsou však komíny na jejichž vzhledu se projevuje jejich nedokonalé technické řešení. Proto Vám nabízíme komínový systém CIKO® (CIHELNÉ KOMÍNY), který splní architektonické i technické požadavky každého stavebníka.

Vlastnosti komínového systému CIKO®

   • podporuje účinnost a výkon topidla 
   • optimalizuje spotřebu paliva 
   • je ohleduplný k životnímu prostředí 
   • plní požadavky požární ochrany a stavební spolehlivosti

Výhody komínového systému CIKO®

Komínové systémy CIKO® jsou určeny pro všechny druhy paliv – pevné, kapalné i plynné, a všechny druhy spotřebičů. 
Speciální konstrukce tvarovek a unikátní systém celoplošného odvětrání komínového tělesa zajišťuje optimální funkci komínu.
Variabilita systému umožňuje postavit libovolný počet průduchů, při libovolné kombinaci průměrů a typů vnitřních vložek. Jednotné tvarovky obvodového pláště pro libovolný počet, průměr i typ průduchů. 
Konstrukce systému a váha jednotlivých prvků umožňuje jednoduchou a úspornou montáž, kterou je schopen zajistit jeden pracovník při libovolném počtu průduchů.
Použitý materiál (keramická tvarovka obvodového pláště) zajišťuje součinnost s okolním keramickým zdivem a umožňuje bezproblémovou povrchovou úpravu klasickým omítáním. 


Bezkonkurenční cena. 
Záruka 30let.

Dělení komínových systémů CIKO®

 

CIKO® 3V UNIVERSAL je vhodný pro všechny druhy paliv a všechny druhy spotřebičů s přirozeným odvodem spalin. Systém tvoří šamotová vložka, tepelná izolace a keramická tvarovka obvodového pláště. Vnitřní šamotové vložky společně s šamotovou hmotou, která součástí systému, vytvoří celistvý komínový průduch odolávající teplotním i vlhkostním změnám. 

Vnitřní průměry vložek se prodávají ve trojím provedení - 140mm, 160mm a 200mm.

Pro spolehlivou funkci komína je důležité odvětrání komínového tělesa, které je pro komíny Ciko charakteristické.

 

CIKO® TEC je moderní systém vhodný pro společné komíny od plynových kotlů pro podtlakový i přetlakový provoz. Skládá se ze špičkových materiálů a svojí konstrukcí respektuje současné trendy v oboru vytápěcí techniky. Krb, různý počet plynových kotlů, kondenzační technika, to jsou příklady absolutní svobody při výběru topného spotřebiče. Univerzálnost komínu není důležitá v době, kdy ho stavíte, ale v době, kdy budou Vaše děti dům rekonstruovat a budou určitě měnit typ kotle, možná i způsob vytápění. Systém CIKO TEC je složen z keramických izostatických hrdlových komínových vložek, vzduchové mezery a obvodového pláště z broušených cihelných  tvarovek. Hrdlové komínové vložky vyráběné speciální technologií izostatického lisování jsou vhodné pro odvod spalin od spotřebičů na všechny druhy paliv s přirozeným i nuceným odvodem spalin. Toto zařazení komínových vložek vyplývající z certifikace dává komínu vlastnosti absolutně univerzální spalinové cesty. Odvod spalin je však pouze část funkčního využití komínového tělesa. Druhou neméně důležitou vlastností komínu je přívod vzduchu pro spotřebič.

 

CIKO® GAS se skládá z keramických komínových tvárnic, tvořící obvodový plášť, a plastovými vložkami Ricom, který se vyznačuje téměř neomezenou životností, extrémní odolností vůči agresivním kondenzátům, UV-záření a vysokou tepelnou stálostí. Mechanické a chemické vlastnosti tohoto materiálu jsou nastaveny pro speciální požadavky topného sektoru. Tento systém je určený pro odvod spalin od spotřebičů na plynná a kapalná paliva, a to jak v přetlakovém, tak i v podtlakovém provozu, kde výstupní teplota spalin v sopouchu bude zaručeně nižší než 120°C (Zkušební teplota dle normy ČSN EN ISO 306 >160 °C).

Dodává se ve čtyřech průměrech vnitřních vložek:  75mm, 110mm, 125mm a 160m          

 

CIKO® NEREZ jednoplášťový systém kouřovodů RS2100 z vysoce kvalitní nerez oceli je určen k připojení spotřebičů (kotle, kamna, atd ) k libovolným komínovým systémům a zejména ke komínům CIKO. 

Tříplášťový nerezový komínový systém RS3100 je vhodný k odvodu spalin od všech typů spotřebičů na všechny druhy paliv.Používá zejména jako lehký fasádní komínový systém pro vytápěné hal, bytových domů, průmyslových domů, rodinných domů atd.

 

Proč komínový systém CIKO®

 

Výborný tah komínů CIKO zaručují vnitřní šamotové vložky kruhového průřezu nejvyšší možné třídy a prvotřídní kvality, kvalitní tepelná izolace a správné dimenzování vnitřních vložek

Požární bezpečnost CIKO komínů je zaručena složením komínového tělesa (vnitřní vložka, izolace a cihelné tvarovka), kde každý z prvků systému je proveden v prvotřídní kvalitě. Toto je doloženo certifikátem vydaným TSUS Praha – pobočka Plzeň.

Odolnost vůči korozi a vlhkosti zaručuje vysoká kvalita a nejvyšší třída vnitřních šamotových popř. plastových vložek systému. Díky dokonalému spoji jednotlivých vložek vytvoříme celistvé a dokonale těsné vnitřní těleso, které v kombinaci s vysoce kvalitní tepelnou izolací a systémem zadního celoplošného odvětrání, absolutně eliminujeme vliv vlhkosti na provoz a životnost komínu. Tyto vlastnosti dovolují poskytnutí 30-ti leté záruky komínového systému CIKO.

Součinnost s okolním keramickým zdivem. Díky tvarovce obvodového pláště vyrobené z kvalitní keramiky nám nedochází k problémům při omítání styku komínu a okolního keramického zdiva. V případě použití komínů s jiným obvodovým pláštěm než cihelným zde může docházet k prasklinám v omítce.

Absolutní univerzálnost systému je dána tím, že většina jednotlivých prvků komínového systému CIKO (např. tvarovka, pata, dvířka, mřížky atd.) je použitelná pro všechny průměry i typy komínů CIKO. Déle skutečnost, že systém CIKO 3V UNIVERSAL je certifikován na všechny druhy paliv, nám umožňuje v budoucnu na tento komín připojit např. místo krbu plynový kotel a nemusíme provádět žádné složité a drahé vložkování – již teď šetříte peníze.

Jednoduchá montáž systému CIKO je dána přesnou výrobou jednotlivých prvků a díky jejich malé hmotnosti není problém s manipulací kdekoli po stavbě. Dle logického a jednoduchého montážního návodu dokáže každý stavebník komín CIKO bez problému v krátké době sestavit – jedná se o jednoduchou stavebnici založenou na principu klasického zdění.

Cenová dostupnost komínů je dnes pro každého stavebníka jedním z nejhlavnějších kritérií při výběru systému. Velmi příznivá cena s materiálovým řešením (cihelná tvarovka) v té nejvyšší kvalitě je hlavním důvodem proč komíny CIKO mají stále více příznivců a odběratelů jak mezi realizačními firmami tak mezi investory.

Už víte proč si máte zvolit právě komínový systém CIKO® ?

Systémy CIKO jsou absolutně bezpečné komíny s vynikajícím tahem odolné vůči všem nežádoucím vlivům, které mohou ovlivnit životnost a funkčnost komínů. Díky jednoduché montáži a univerzálnosti systému jsou velmi oblíbené u realizačních firem a stavebníků. Díky cenové dostupnosti, materiálovému řešení a odbornému zázemí u výrobce není proč váhat a nepoužívat komínové systémy CIKO !!!

V nabídce máme také komíny SCHIEDEL a Jeremias.